Megvédte autonómiáját az egyetem
2009. december 04. péntek 20:14

Berecz János, a PTE vagyongazdálkodási igazgatója felidézte, az MNV-vel kötendő megállapodást eredeti verzióját egyetlen egyetem sem kívánta elfogadni. A szakember szerint a Vagyonkezelő olyan jogokat szeretett volna, amelyekre nem volt törvényi alapja: „csorbítani akarták az egyetemek gazdálkodási autonómiáját, amelyet az Alkotmánybíróság korábban már többször is védelemben részesített".
A Vagyonkezelő többek között használati díjat kért volna az összes egyetemi létesítményért, miközben a normatívában nincs megjelölve, hogy mik azok az összegek, amelyek a helyiségek használatára, felújítására vannak rendelve - hozta fel példaként a Berecz.
A MNV-nek először több fővárosi intézmény, valamint a szegedi, és a miskolci egyetem fogalmazott meg közös tervezetet, de ajánlásaikat figyelmen kívül hagyták. A PTE akkor döntött úgy, hogy önálló útra lép, miután többszöri egyeztetés ellenére sem találták még nyomát sem javaslataiknak.
Az egyetem ekkor egy, a jogszabályi minimumra leszorított tartalmú szerződést küldött az MNV-nek, azzal a kiegészítéssel, hogy végső esetben a bíróságon kényszeríti ki a kontratus jóváhagyását - mondta lapunknak a PTE igazgatója, aki hozzátette - lépésükről tájékoztatták a Magyar Rektori Konferenciát is.
Ennek, illetve a PTE rektorának személyes közbenjárásának köszönhetően javaslataik 80 százalékát sikerült elfogadtatniuk. A számos kompromisszumot tartalmazó szerződést végül - jelzésértékűen - ünnepélyes keretek között írták alá.
Képünk illusztráció.
Balikó Gergő - Fotó: Getty Images
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Villanyoszlopnak ütközött egy autó...
- Ma ismét féláron fagyizhatunk számos...
- Gulyás Gergely: háztartási cikkekre,...
- Itt a vége: Gyurcsány Ferenc...
- Hasba szúrta élettársát egy nő egy...
- Harminchárom rab készül idén...
- Idén is várja új hallgatóit a Pécsi...
- Egy kurd fodrász Pécsett: nemcsak a...
- Ismét szakvezetéssel járhatjuk be a...
- Gyalogos zarándoklatra hívja a...