Kiépült a Pécsi Tudományegyetem gazdag tudásbázisa
2011. október 18. kedd 17:39

A PTE „Nyitott Egyetem - a PTE tudásbázisának disszeminációja" elnevezésű, EU-s támogatással létrejött programjának záróakkordja csendült fel október 18-án, kedden a Szenátusi teremben. A projekt célja a PTE tudásbázisán keletkezett eredmények bemutatása és elismertetése volt.
A fejlesztés sikerrel valósította meg küldetését: a tudományos élet aktív szereplőitől a legszélesebb társadalmi körig ért el résztvevőket a program, elősegítette a tudomány és a társadalom közötti kommunikációt, fellendítette a tudományos ismeretterjesztést, lehetővé tette új ismeretek hasznosulását a társadalom egésze, valamint a gazdasági élet szereplői számára is.
Mindezzel teljesítette a pályázati kiírásban foglalt alapcélt, mely szerint kiemelkedő fontosságú a tudomány és eredményeinek ismertsége és elismertsége, mivel a társadalmi elfogadottság nélkülözhetetlen a tudományos célú ráfordítások támogatottságához, a tudomány fejlődéséhez.
A projektzáró konferenciára a PTE Rektori Hivatal Szenátusi termében került sor. Az eseményt legfelsőbb egyetemi vezetők is megtisztelték jelenlétükkel: Dr. Kovács L. Gábor, a PTE tudományos és innovációs rektor helyettese a PTE kutatás-fejlesztési és innovációs stratégiájáról beszélt.
Dr. Rechnitzer János, a Széchenyi István Egyetem általános és tudományos rektor helyettese „Egyetemi misszió, térben és időben; a Széchenyi István Egyetem példáján" címmel tartott előadást.
Dr. Fábri György, az Eötvös Loránd Tudományegyetem közkapcsolati és kommunikációs ügyekért felelős rektor helyettese egy magyar kutatóegyetem esélyeit elemezte a nemzetközi felsőoktatási versenyben és a hazai felsőoktatás-politikai térben.
A délután folyamán a rendkívül szerteágazó projekt résztvevői ismertették röviden az aktivitásokat, az eredményeket és tapasztalatokat. Így szóba került a pályázat két kiemelt eleme, a Mandulavirágzási Tudományos Napok és a Nyitott Egyetem előadássorozat csakúgy, mint a tudományos utánpótlás nevelés területei, a doktori iskolák, szakkollégiumok és tudományos diákkörök.
Bemutatták még a műszaki, természettudományi és informatika szakterületek fontosságát hangsúlyozó középiskolás roadshow-kat és szakköröket, valamint a gazdasági élet szereplőivel kapcsolatot teremtő Pollack Expot.
A projektben a PTE konzorciumi partnereként résztvevő Pécs-Baranyai TIT tudományos ismeretterjesztő tevékenységéről Schmidt Erzsébet igazgató beszélt.
PTE
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Még szerdán sem számíthatunk napsütére
- Boltba indult, aztán nyoma veszett...
- Szállást keres a Szentírás - Új...
- Szijjártó Péter Pécsett: a magyar...
- Levélben kérték Orbán Viktort,...
- Hétfőtől már naponta utazhatunk...
- Továbbra is a pokol bejárata Pécs...
- Újra Mohács lesz a halétkek fővárosa,...
- Pótlóbuszok járnak Villány és Mohács...
- Tovább épülhet a M60-as sztráda:...