Reggeli lapszemle: megkerültek az eltűnt szavazólapok

2010. október 15. péntek 07:55

Megkerültek a kispesti szavazólapok - Atkári János: elkerülhetetlenek a megszorítások a fővárosban - Magyar Nemzet, Magyar Hírlap reggeli lapszemlénkben.

Magyar Nemzet: A kispesti polgármesteri hivatalból kerültek elő az önkormányzati választás estéjén eltűnt szavazólapok - ismerte el a Magyar Nemzetnek a kerület jegyzője, Istvánfi Sándor, aki felajánlotta lemondását a polgármesternek.

Az érintett választókerületben Kránitz Krisztián (MSZP) nyert 732 szavazattal, a második a fideszes Dódity Gabriella lett, aki 728 szavazatot kapott. A kis különbség és a szavazás idején, valamint a szavazatszámláláskor észlelt szabálytalanságok miatt a Fidesz jogorvoslatot kért, a bíróság pedig eredetileg újraszámlálást rendelt el. A polgármesteri hivatalból a bíróságra bekért lepecsételt négy szavazóköri urna egyikéből éppen az egyéni képviselőjelöltekre leadott szavazólap hiányzott, így az újraszámlálás helyett a bíróság a választás megismétlése mellett döntött.

Istvánfi Sándor szerint bűn nem történt, csak nagy hiba. "A választás estéjén kavarodás volt, mindenütt urnák hevertek a hivatalban, és összecserélődött a szavazólapokkal teli doboz egy másikkal" - magyarázta a jegyző, aki levélben felajánlotta a lemondását a polgármesternek.

Gajda Péter (MSZP) polgármester azt mondta: azonnali vizsgálatot kért a jegyzőtől, akinek még nem látta a lemondási szándékát.

Magyar Hírlap: Elkerülhetetlenek a megszorítások a fővárosban - nyilatkozta a Magyar Hírlapnak Atkári János, aki egy évtizeden át irányította Budapest pénzügyeit és Tarlós István független tanácsadójaként tér vissza a városházára.

A lap pénteki számában megjelent interjúban Atkári János azt mondta: az 50-120 milliárdos forráshiánnyal küzdő, eladósodottsága felső határára érő fővárost már egy újabb hitel se mentené meg. Elmondta, a politikusokon a sor, hogy eldöntsék, a kiadások jelentős csökkentéséhez mely feladatait vállalja tovább az önkormányzat.

Szerinte Budapest eladósodottsága, forráshiánya, eszközeinek leromlottsága olyan mértékű, hogy nem halasztható tovább a költségek drasztikus lefaragása.

Atkári a Demszky-kurzus fejlesztési politikáját irreálisnak tartja, azt pedig képtelenségnek, hogy az állam a költségvetés valamennyi lyukát betömje.

(mti)