Romok helyett új stégek várják a horgászokat Bédán

2015. október 14. szerda 13:35

Romok helyett új stégek várják a horgászokat Bédán

Gyakorlatilag befejeződtek a munkálatok Belső-Bédán: a régi, romos stégeket elbontották, helyettük újakat építettek, amelyeket érkezési sorrendben foglalhatnak el a horgászok. A víz minősége is javult a nemzeti park igazgatóságának pályázati forrásból megvalósított beruházása révén.

Ismét igazi horgászparadicsommá válhat Belső-Béda: a természetvédelmi területen található holtágban egy nyertes pályázatnak köszönhetően eltüntették a több száz düledező horgászstéget, helyettük újakat építettek, s a túlburjánzó hínár egy részét is eltávolítják a közeli jövőben a vízminőség javítása érdekében.

A tavasszal kezdett munkálatok gyakorlatilag befejeződtek, a hatvanöt új horgászállást már használhatják a pecások - mondta a Mohácsi Újság.hu érdeklődésére Gáborik Ákos, a nemzeti park munkatársa. Hozzátette, a stégeket bárki használhatja, aki a mohácsi horgászboltokban is hozzáférhető, horgászatra jogosító jegyet vált, azaz nincsenek „bérelt helyek".

Gáborik Ákos megjegyezte, az eddigi tapasztalatok szerint a horgászok között tudomása szerint ebből adódóan nem voltak viták, vagyis úgy tűnik, elegendő mennyiségű stég áll az érdeklődők rendelkezésére.

A beruházás a Három folyó, egy cél nevet viselő program része, aminek megvalósítására több százmillió forintot nyertek el a Mura-Dráva-Duna Bioszféra Rezervátumot létrehozó és működtető természetvédelmi szervezetek, magyar részről a Duna-Dráva Nemzeti Park. A novemberig lezáruló beruházások és beavatkozások a rezervátum területén található, természetvédelmi szempontból értékes élőhelyek fejlesztését szolgálják.

A nemzeti park a kölkedi Belső-Béda holtág tájképi rehabilitációját, vízminőségének javítását, és horgászati infrastruktúrájának fejlesztését célozta meg.

Azt szeretnék elérni, hogy az értékes természeti környezethez méltó körülményeket biztosítsanak a kikapcsolódni vágyó látogatók számára.

Az élővilág megőrzése és a terület rekreációs célú hasznosítása szempontjából egyaránt fontos a vízminőség javítása is, ennek érdekében a túlszaporodott hínár egy részét is eltávolították, s a víz szervesanyag-tartalmának biológiai úton való csökkentése is megkezdődött.

Képünkön: kenuval járják be a program résztvevői Belső-Bédát.

 

Forrás: Mohácsi Újság.hu