Őrszolgálattal védené a város a Lánc utcai ház lakóit a hajléktalanoktól

2014. augusztus 03. vasárnap 23:45

Őrszolgálattal védené a város a Lánc utcai ház lakóit a hajléktalanoktól

Áldatlan állapotok uralkodnak az egyik Lánc utcai ingatlanban. A rendőrök sunnyognak, miközben a lépcsőházban rendszeresen hajléktalanok és drogosok tanyáznak, akik - amellett, hogy telepiszkítják a házat -, még a lakókat is rendszeresen terrorizálják.  

Véget érhet az egyik Lánc utcai ház kálváriája, a hamarosan a Pécsi Gyermekotthonnak is ideiglenes helyet adó épület végre huszonnégy órás felügyeletet kap.

Szükség is van az őrzésre, a társasházban - amelyben több önkormányzati lakás is található - ugyanis elszabadult a pokol.

A lépcsőházban rendszeres vendéggé váltak a kábítószer-használók, valamint a hajléktalanok, akik amellett, hogy zajonganak és rendszeresen megrongálják, teleszemetelik az épületet, a dolgukat is ott végzik el. Sőt, többször előfordult, hogy a lakókat életveszélyesen megfenyegették.

A tervek szerint olyan módon vethet véget a pécsi önkormányzat az áldatlan állapotnak, hogy a házban élők helyzete és a terület közbiztonsága is jelentősen javuljon.

- Első lépésként huszonnégy órás őrző szolgálatot szervezünk és a nyár folyamán kialakítunk egy portahelyiséget is, amely lehetővé teszi az épületbe való bejárás ellenőrzését. Ennek köszönhetően ősztől kontrollált és kulturált körülmények között élhetnek a lakók - tájékoztatta hírportálunkat Moór Eszter, a Népjóléti és Sport Bizottság elnöke Hozzátette, e mellett kamerarendszer kiépítése is a tervek között szerepel.

Ezt követően elkezdődhet a lepusztult épület felújítása, amely magában foglalja az összefirkált lépcsőház festését, valamint a nyílászárók rendbe tételét is.

Moór Eszter kérdésünkre elmondta, a ház védelme hosszú távon nem jár jelentősebb kiadással az önkormányzat számára, a biztonsági őrök fizetésének nagy részét ugyanis a központi költségvetés állja.

- Minimális anyagköltséggel számolunk. A programot a közfoglalkoztatási program keretében foglalkoztatott vagyonőrök bevonásával valósítjuk meg - avatott be a tervekbe a bizottság elnöke.

A problémával kapcsolatos kérdéseinkkel a Baranya Megyei Rendőr-főkapitányságot is felkerestük. Elektronikus levelükben azt írták „a területileg illetékes Központi Rendőrőrs nyomozói, járőrei, valamint körzeti megbízottjai tisztában vannak az említett ingatlan helyzetével".

Közölték, minden bejelentésre, feljelentésre reagálnak, „folyamatosan és rendszeresen, visszatérő jelleggel" ellenőrzik az épületet.

Hozzátették, a lépcsőház ajtaja régi szerkezet, a házba bárki bejuthat, így történhet meg az is, hogy hajléktalanok húzzák meg itt magukat. Ők azonban a rendőri intézkedések alkalmával távoznak is a házból.

Leszögezték, „a jogszabályok által nyújtott kereteken belül a rendőrség mindent megtesz az említett probléma megoldásáért".

Mi meg azt tesszük hozzá a rendőrség válaszához: észbe kellene kapni végre. A pécsiek konkrét kérdésekre egyértelmű választ várnak, nem vetítést. 


Képünk illusztráció. 

Palotás P.