Mohácsi tűzoltók készítették a hónap fotóját

2015. április 03. péntek 10:31

Mohácsi tűzoltók készítették a hónap fotóját

A katasztrófavédelem kiemelt célja a lakosság hiteles tájékoztatása, amelyhez szorosan kapcsolódik a megfelelő minőségű fotók készítése a beavatkozásokról, gyakorlatokról és a rendezvényekről. 2015 január hónaptól kezdődően a Baranya Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság elismerésben részesíti a hónap legjobb felvételét.

A fotók készítése a tűzoltói beavatkozást igénylő káresemény helyszínén gyakran a kiérkező tűzoltókra hárul. A tűzoltók munkája mindenekelőtt az emberi élet és az anyagi javak mentése. Az elsődleges feladatok elvégzését követően azonban lehetőségük van a beavatkozóknak fényképek készítésére is.

A megyei informatikai fejlesztésnek köszönhetően a kirendeltségeken, tűzoltó-parancsnokságokon és a katasztrófavédelmi őrsökön készült felvételeket a tűzoltók egy közös szerverre töltik fel, amelyhez a megyei katasztrófavédelmi szóvivőnek is hozzáférése van. A fejlesztésnek köszönhetően a fényképek eredeti méretben, és azonnal eljutnak a megyei igazgatóságra. A szóvivő ezt követően közzéteszi az arra alkalmas felvételeket a megyei honlapon, és feltölti őket az országos médiaszerverre, ahonnan a regisztrált sajtómunkatársak letölthetik a káreseti és protokoll rendezvényeken készült fotókat.

A BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság a megyék legjobb felvételei közül választja majd ki az „Év fotóját" is, amelyet díjazásban fog részesíteni. A Baranya Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság vezetőjének további terve, hogy a megyei díjazott fotóiból egy saját naptárat is készíttet a megyei állomány részére.

Képünkön: februárban a Mohácsi Hivatásos Tűzoltó-parancsnokság készítette a legjobb felvételt, a február 6-án Bár külterületén történt közúti balesetről.

Forrás: Baranya Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság