Mit gondolunk kisebbségeinkről?

2009. január 26. hétfő 19:05

Mit gondolunk kisebbségeinkről?
Miként látja a magyar társadalom az itt élő nemzetiségeket? Mit vél tudni róluk? Ezekre a kérdésekre kaphatnak választ azon érdeklődők, akik ellátogatnak a Lenau Ház következő, e fajsúlyos közéleti témát középpontba állító estjére kedden 19 órakor.

Mint azt Hábel János, az intézmény igazgatója a programot beharangozó közleményében írja, dr. Wildmann János, Pécsett élő közgazdász egy tudományos kutatás keretében egyebek között ezeket a kérdéseket is vizsgálta. Válaszadónak három kisebbség képviselőit választotta ki: a magyarországi cigányokat, a horvátokat és a németeket.

Országosan ezer fő nyilatkozott az e közösségekkel kapcsolatos hat pozitív és hat negatív állításról, illetve a vallásosságukról és a családhoz való kötödésükről - fogalmazott az igazgató.

A válaszok elemzése érdekes véleménykülönbségekre világított rá Kelet- és Nyugat-Magyarország, a fiatal és idős generációk között, valamint a hívő és nem vallásos válaszolók között - tette hozzá. Wildmann kedd esti előadásában beszámol a kutatás részletes eredményeiről, amely után a közönség véleményére, kérdéseire is reagál.


Időpont: 2009-01-27
Helyszín: Lenau Ház
Kezdés: 19:00
Belépő: nincs

Archív felvételünk a horvát nemzetiségi Tanac Néptáncegyüttes fennállásának huszadik évfordulóján adott jubileumi műsorán készült, 2008. november 24-én.

EQM - Illusztráció: Dittrich Éva