Kezdődhet két új mentőállomás építése Baranyában

2014. augusztus 08. péntek 08:11

Kezdődhet két új mentőállomás építése Baranyában

Az Új Széchenyi Terv keretében megvalósuló „Sürgősségi ellátás fejlesztése - mentés" elnevezésű projekt keretében országosan 22 helyszínen épül új mentőállomás. Csütörtökön ünnepélyes keretek között helyezték el az új Baranya megyei mentőállomások alapkövét Pécsváradon és Szentlőrincen.

Az Országos Mentőszolgálat országos szintű fejlesztést valósít meg. A program részeként 22 helyszínen épül új mentőállomás, 200 új mentőgépjárművel bővül a meglévő mentőgépjármű állomány, továbbá 60 mentőállomás dinamizálására, korszerűsítésére, valamint jelentős értékben műszerek, egészségügyi és oktató eszközök beszerzésére kerül sor.

Csütörtökön Pécsváradon és Szentlőrincen tartottak lakossági fórumot és ünnepélyes alapkőletételt. Baranya megyében ezen a két településen kívül még Sásdon fog új mentőállomás épülni.

A lakossági fórumokon elsősorban a fejlesztések céljai kerültek ismertetésre, míg az alapkőletételen a fejlesztések fontosságán volt a hangsúly.

Pécsvárad állomás megépítésével hatalmas területet tudnak lefedni mentőellátás tekintetében. A környező 31 település mintegy 51 000 lakója juthat gyorsabb ellátáshoz. Többek között erről is tartott részletes tájékoztatót az Országos Mentőszolgálat a lakossági fórumon.

Dr. Bíró Ferenc polgármester elsőként köszöntötte a résztvevőket és Dr. Buda Péter regionális orvosigazgató beszélt a fejlesztés hatásáról a régió vonatkozásában. Dr. Gyöngyösi Péter projektigazgató ismertette Pécsvárad mentőellátásának jelenlegi helyzetét, valamint a projekt céljait, jelenlegi állását. A mentőállomás alapkőletétele előtt Hargitai János, a körzet országgyűlési képviselője és Dr. Czirner József, az Országos Mentőszolgálat operatív igazgatója mondott beszédet. Ezt követően ünnepélyes keretek között elhelyezték a mentőállomás alapkövét.

Szentlőrinc volt az alapkőletétel második állomása, ahol Tiffán Zsolt, a körzet országgyűlési képviselője nyitotta meg az eseményt, majd Dr. Győrvári Márk polgármester köszönetét fejezte ki, hogy részesei lehetnek ennek az országos fejlesztésnek. A mentőállomás közel 43 000 fő ellátásában fog javulást eredményezni.

Dr. Czirner József, az Országos Mentőszolgálat operatív igazgatójának beszéde után pedig elhelyezték az alapkövet. Ezt követően a lakossági fórumon a résztvevők személyesen tehették fel kérdéseiket az Országos Mentőszolgálat képviselőinek.