Kalapáccsal végzett a cimbijével, 15 évet kapott

2019. január 25. péntek 13:30

Kalapáccsal végzett a cimbijével, 15 évet kapott

A Pécsi Törvényszék csütörtökön kihirdetett ítéletével különös kegyetlenséggel elkövetett emberölés bűntettében bűnösnek mondott ki egy idős pécsi férfit, s ezért nem jogerősen 15 év fegyházra ítélte.  

 

A tíz évtől húsz évig terjedő vagy életfogytig tartó szabadságvesztéssel is büntethető bűncselekmény elkövetőjével szemben a bíróság enyhítő körülményként értékelte a büntetés kiszabása során a vádlott idős korát, betegségét, enyhe fokban korlátozott beszámítási képességét és a csekély mértékű sértetti közrehatást.

A bíróság által megállapított tényállás lényege szerint a vádlott férfi, a sértett férfi és élettársa 2016. április végétől egy pécsi ingatlan területén található bódéban laktak. A vádlott és a sértett rendszeresen fogyasztottak alkoholos italokat együtt és külön-külön is.

2016. július 19-én a vádlott és a sértett együtt italoztak, mindketten ittas állapotba kerültek. A kora esti órákban a vádlott az ingatlan udvarán található asztal mellett ült, felszólította a sértettet, hogy adja vissza mobiltelefonjának töltőjét, mert azt nem találta és feltételezte, hogy a sértett eltulajdonította.

A sértett ekkor a bódéban volt, ahol magához vett egy kést és azt a bal kezében maga előtt tartva a vádlott irányába indult. A vádlott felállt, maga mellől, a földről felvett egy kalapácsot és azzal ütötte meg a sértett bal karját, aki emiatt a kést kiejtette a kezéből.

A vádlott ezután a kalapáccsal a kezében bement a bódéba. A sértett egy cipőfűzőből készített hurokkal ment utána. A vádlott a kalapáccsal a sértettre támadt, a bódéban folyamatosan, hosszabb időn keresztül ütlegelte először testszerte, majd amikor a sértett mozgásképtelenné vált és a földre esett, a fejét több alkalommal ismét a kalapáccsal ütötte.

A sértett a bántalmazás következtében olyan súlyos sérüléseket szenvedett, hogy az éjszaka folyamán meghalt. A vádlott a bántalmazást követően lefeküdt aludni, majd másnap a reggeli órákban észlelte a sértett halálát és bejelentést tett a rendőrségen.

Az ítélet ellen a vádlott és védője jogos védelmi helyzetre hivatkozással, illetve eltérő minősítés megállapítása végett felmentésért és enyhítésért jelentett be fellebbezést, míg az ügyész az esetleges fellebbezése bejelentésére három munkanapi határidőt tartott fenn, így az ítélet nem jogerős.