Indul a Sétatér Fesztivál

2010. június 11. péntek 18:57

Indul a Sétatér Fesztivál
Nem marad üresen a hétvégén záruló POSzT után sem a Sétatér: kiegészülve a Barbakán várárok helyszínével, június 12-20. között izgalmas, elsősorban zenei programokkal, szabadtéri koncertekkel várja az érdeklődőket. Az idei fellépők között számos külföldi híresség szerepel, a nyitónap egyúttal a VII. Brit Nap is, emellett az izraeli Sheketak együttes (képünkön) látványos zenés, táncos előadásának örülhet este a közönség.

Évente, minden júniusban megnyílik Pécs a különböző zenei stílusok számára, melyeket elismert hazai és külföldi zenekarok, művészek képviselnek a Sétatér Fesztiválon. A Sétatér világörökségi rangjával, parkjával, sétányával és a Bazilika hangulatával kedvelt találkozási pontja helyieknek, turistáknak - egyaránt.

Az idén kilencnapos rendezvényen fellépnek a könnyűzenei szcéna legfrissebb előadói, de a kortárs jazzmuzsika legjobb magyar formációi és a fiatal pécsi együttesek sem maradnak ki a programból. Emellett világ- és népzenei koncertek, performanszok és táncprodukciók, hétvégenként pedig gyermekprogramok várják a közönséget.

Itt lesz többek között Harcsa Veronika a Bin-Jip formációval, a NeoFolk zenekar, a Kaláka és a Szélkiáltó, a Vujicsics és a Söndörgő, valamint a kivételes zenei élményt nyújtó Keleti Szél - a legendás Montanaroval. A külföldi fellépők között találkozhatunk két dél-koreai formációval, akik Fusion Harmony című táncelőadásukkal készülnek, de koncertet ad a brit Katona Twins gitárduó, a francia Babylon Circus reggae-zenekar is.

Az este folyamán a Sétatéren, valamint a Barbakán bástyánál sorakozó borászatok borai és finom ételek is hozzájárulnak a jókedvhez és a jóízű beszélgetésekhez a közösen átélt kulturális élmények előtt és után.

Részletes program: www.pecsikult.hu

Helyszín: Sétatér, Barbakán várárok
Időpont: június 12-20.
A részvétel ingyenes.

T. T.