Csángó táncok a Színház téren
2009. július 21. kedd 19:33

Mint ismert, a Pécsi Kulturális Központ rendezvénye az Európa Kulturális Fővárosa program eseménysorozataként a kontinens népeinek táncos és zenei örökségét hivatott felsorakoztatni a nyár folyamán, vendégül látva egy-egy estére tizenkétféle náció jellegzetes táncdallamait a pécsi belvárosban.
Ennek megfelelően ebben a hónapban kelta dallamokra rophatott ír, valamint skót táncokat a nagyközönség, ugyanakkor a közelebbi népek, mint a horvátok és a szerbek tánckultúrájával is megismerkedhettek a vállalkozó szelleműek.
Ezen a szerdán, este héttől - a sorozat utolsó előtti júliusi alkalmán - a moldvai csángók sajátos és gazdag táncait tanulhatják meg a résztvevők a táncházvezető Fülöp Attila „Zappa" irányításával. A táncokhoz elengedhetetlen autentikus csángó muzsikát a budapesti Somos Együttes szolgáltatja az egybegyűlteknek.
Időpont: 2009-07-22
Helyszín: Színház tér
Kezdés: 19:00
EQM - Fotó: PKK
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Orbán Viktor: meg fogjuk akadályozni...
- Kötelező lehet a boltokban legelább...
- Gomolyfelhők zavarhatják vasárnap a...
- Mohácsi drogdílert kapcsoltak le a...
- Megérkeztek az ötös lottó...
- Helyszínelés miatt állt le reggel a...
- Applikációval, egyszerűen intézhetik...
- Repültek a kukák, dőltek a leanderek...
- Idén is kinyitják Baranyában a...
- Ismét egy, a sínekre tett...