Szerdai lapszemle: elengedték a családirtót
2010. szeptember 22. szerda 08:30
Kisalföld: nem tarthatták kórházban az ácsi családirtót
Ki kellett engedni az intézményből, mert nem tarthatta bent öngyilkossági kísérlete után a később Ácson családját, majd saját magát is kiirtó férfit az esztergomi kórház - áll a Kisalföld szerdai számában megjelent információ szerint a Győrben most elkészült szakvéleményben.
A beteg tagadta az öngyilkossági szándékot, cselekedetét egzisztenciális és párkapcsolati problémákkal magyarázta, s reális terveket fogalmazott meg. Ezek alapján a hatályos jogszabályok értelmében nem tarthatták akarata ellenére a kórházban - írta a lap. Az öngyilkossága során beszedett gyógyszer mennyisége egyébként is oly kevés volt, hogy az nem okozott visszafordíthatatlan károsodást, még aluszékony sem lett ezektől. A lap felidézi: a férfit pár nappal a családirtást megelőzően szállították a kórházba.
A Komárom-Esztergom megyei Ácson augusztus 19-én egy 28 éves férfi összesen 92 késszúrással megölte 27 éves élettársát, majd 10 és 9 éves nevelt fiát, végül felakasztotta magát.
Napi Gazdaság: nem nőtt az egynapos ellátás népszerűsége
Várhatóan a tavalyihoz hasonlóan alakul az idén az egynapos beavatkozások aránya - írta szerdai számában a Napi Gazdaság az Országos Egészségbiztosítási Pénztárra (OEP) hivatkozva.
Jelenleg Magyarországon 146 egészségügyi intézményben végeznek ilyen beavatkozásokat.
Tavaly összesen 312-fajta egynapos formában is végezhető beavatkozást végeztek a szolgáltatók, valóban egynapos formában azonban csak 270-félét. Ezek közül 22-féle beavatkozást évente ezernél többször, 57-et száz és ezer közötti esetben végeztek, a műtétek többsége pedig kevesebb mint száz alkalommal fordult elő.
A Napi Gazdaság azt írta, hogy az egynapos formában végezhető beavatkozások számában és gyakoriságában enyhe, de folyamatos az emelkedés.
Magyar Nemzet/Magyar Hírlap/Népszava: tanúk meghallgatásával folytatódott a vesztegetéssel vádolt volt ügyész pere
Tanúmeghallgatásokkal folytatódott kedden a korrupcióval vádolt egykori ügyész, Varga Gergely büntetőpere a Fővárosi Bíróságon - számolt be szerdai számában a Magyar Nemzet, a Magyar Hírlap és a Népszava.
A Magyar Nemzet és a Magyar Hírlap azt írta: az ügy bírája a tárgyalás előtt felolvasott egy levelet, amelyet - a Magyar Hírlap szerint - egy állítólagos ügyésztől kapott. A levélben arra szólítják fel a bírót, hogy adja vissza az ügyet, különben vizsgálat és sajtóbotrány lesz. Szerepelt benne állítólag az is, hogy a levél írója szerint nem korrekt eljárást folytatnak Varga Gergellyel szemben.
A tudósítások szerint a bíró visszautasította a fenyegetést. A vád és a védelem pedig egyaránt jelezte, semmilyen elfogultsági indítványuk nincs a bíró ellen.
A per szeptember 29-én már a perbeszédekkel - mind a vád-, mind a védőbeszéddel - folytatódik, októberben várhatóan elsőfokú ítélet is születhet.
A Népszava azt írta: Varga korábban részleges beismerő vallomást tett a bíróságon, miközben a vádpontok többségét vitatta.
Az egykori ügyészt többrendbeli vesztegetéssel, hivatali visszaéléssel, bűnpártolással és sikkasztással vádolják.
Népszabadság: Tarlós először csak tárgyalna a közműcégek szerződéseiről
A Fidesz főpolgármester-jelöltje első körben csak tárgyalna a közműcégek szerződéseinek módosításáról, Tarlós István a Népszabadság szerdai számában megjelent interjúban úgy fogalmazott: "ha ebben nem lesznek partnerek, akkor jöhet a második menet. Az kevésbé lesz barátságos".
"Legszívesebben felbontanám a szerződéseket. De aligha kezdhetjük azzal, hogy felállítjuk a ringet és kiosztjuk a kesztyűket" - fogalmazott a főpolgármester-jelölt.
Mint mondta, ha a cégek nem lesznek partnerek, akkor felkérik a jogászaikat, keressék meg, hol sértették meg társaságok a szerződéseket, és megvizsgálják azt is, hogy mennyi adót fizettek be eddig.
Az interjúban Tarlós István elmondta, hogy szerinte a hivatali apparátus indokolatlanul felduzzadt az elmúlt években, összesen 1400 ember dolgozik a városházán. "Többségüknek nincs félnivalója, a karcsúsítás azonban elkerülhetetlen" - jegyezte meg. Mint mondta, a rendszerváltás előtti struktúra hatékonyabb szakmai munkát tett lehetővé, így annak aktualizálása is napirenden van.
A főpolgármester-jelölt beszámolt arról is, hogy számos jogkört visszatelepítene a bizottságoktól a közgyűléshez. Példaként említette a cégvezetők kinevezését, vagy a többmilliárdos nagyberuházások közbeszerzéseit.
Arra a kérdésre, hogy győzelme esetén befejeznék-e a négyes metrót, Tarlós István azt mondta: az Alstrom-szerződést újra kell tárgyalni, a négyes metrót pedig be kell fejezni, akármennyire elhibázott beruházás is. Mint mondta, a kérdés nem a szándék, hanem a fedezet megléte. Jelenlegi ismeretei szerint még az első szakasz befejezéséhez is hiányzik legalább százmilliárd forint.
"Csak szakszerűen megtervezett, előkészített és jól megszervezett beruházásokat indítunk útjára, amelyek megvalósulására reális határidőket szabunk" - mondta a fideszes politikus.
Az interjúban azt mondta: a fővárosi közlekedés rendszerét újra kell szervezni a MÁV és a Volán kapacitásait és finanszírozási képességeit is figyelembe véve. Szét kell választani a megrendelői, a végrehajtói és az ellenőrző szerepköröket. Az ésszerűség jegyében ki lehet szervezni a buszközlekedés nagyobbik részét - mondta a BKV átszervezését firtató kérdésre.
Tarlós István hivatalosan ugyan még nem, de szándékai szerint felkérné Atkári Jánost, az egykori gazdasági főpolgármester-helyettest pénzügyi tanácsadónak. "Atkári Jánost kiváló szakembernek tartom" - mondta.
Forrás: MTI
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Úgy tűnik, a Hunyadi utcában...
- Élőláncot alkotva keresnek egy...
- Zivatarokra, villámlásra figyelmeztet...
- Késéssel közlekednek a vonatok a...
- Baranyában is programokkal várják a...
- Lottó, lottó, a heti remény: itt van...
- Miután a párját lecsukták, a most...
- Mutatjuk, mire hajtanak a NAV...
- Beszorult egy ember a roncsok közé...
- Volt egyszer egy Tejbisztró:...