Reggeli lapszemle: balliberális magánnyugdíjpénztárak

2010. november 12. péntek 07:39

Nem csak egykori MSZMP-s államtitkár, MSZP-s párttag és főtanácsadó birtokol fontos pozíciókat a kormány intézkedéseit gáncsolni próbáló magánnyugdíjpénztárakban. Szüneteltetik az UD Zrt. perét. A Magyar Nemzet és a Népszava híreiből.

Magyar Nemzet: „Nem csak egykori MSZMP-s államtitkár, MSZP-s párttag és főtanácsadó birtokol fontos pozíciókat a kormány intézkedéseit gáncsolni próbáló magánnyugdíjpénztárakban. Például a Vasutas Önkéntes és Magánnyugdíjpénztár ellenőrző bizottságának elnöke, Borsik János a Mozdonyvezetők Szakszervezetének ügyvezető alelnökeként az MSZP-s kormányokkal rendre látványosan együttműködik, míg jobboldali kurzusok idején feltámad benne a lelkes érdekvédő” – írja a napilap pénteki száma.

A Magyar Nemzet tegnapi összeállításában már megemlített két nyugdíjpénztári vezetőt, Rabi Ferencet és Breuer Lászlót, akik szakszervezeti minőségükben korábban együttműködési megállapodást kötöttek az MSZP éppen aktuális miniszterelnök-jelöltjével: Breuer még Gyurcsány Ferenccel, Rabi pedig Mesterházy Attilával.


Magyar Nemzet, Népszava: Szüneteltetik az UD Zrt. által a magyar állam, annak képviseletében a volt Igazságügyi és Rendészeti Minisztérium, valamint az egykori Nemzetbiztonsági Hivatal ellen indított kártérítési pert - írta a Népszava és a Magyar Nemzet pénteken.

A Magyar Nemzetnek Futó Barnabás, az UD Zrt. jogi képviselője azt mondta: addig kívánják szüneteltetni a pert, amíg megjelölik, melyek azok a jogutód szervezetek, amelyeket alperesként hívnak be. Az ügyvéd szerint a kérdés néhány héten belül tisztázódik, és folytatódhat a per, amelyben az UD Zrt. 10 millió forint nem vagyoni és 1,7 milliárd forint vagyoni kár megtérítését követeli.

A Népszava úgy tudja, a felek közös levélben kérték az eljárás szüneteltetését, és azért nem megszüntetését, mert nem egyeztek meg minden részletkérdésben. A lap megjegyzi: szüneteltetés esetén a feleknek hat hónapjuk van arra, hogy kérvényezzék a per újraindítását, különben az eljárás megszűnik.

A vagyonvédelmi cég azért perel, mert elvesztette megrendelőit, miután Laborc Sándor, az NBH egykori főigazgatója 2008 őszén - később valótlannak bizonyult gyanú alapján - feljelentette a vállalkozás vezetőit - emlékeztetnek a lapok.

MTI/mno