Kríziskommunikáció: semmi túldramatizálás!

2010. november 25. csütörtök 18:06

A hiteles és pontos tájékoztatás fontosságát hangsúlyozták különböző területek sajtószóvivői, kommunikációs szakemberei a "PRopaganda" elnevezésű csütörtöki kommunikációs konferencián Miskolcon.

A Borsod megyei rendőr-főkapitányság kommunikációs irodájának szervezésében tartott tanácskozásnak második alkalommal a Miskolci Egyetem adott otthont.

Számos terület, így az országos katasztrófavédelem, a rendőrség és a mentőszolgálat szakemberei, szóvivői osztották meg tapasztalataikat a mintegy félszáz résztvevővel.

Dobi Tamás, a megyei rendőr-főkapitányság helyettes szóvivője az MTI-nek elmondta: a konferencia a kommunikációval, intézményi tájékoztatással foglalkozó szakembereknek nyújt olyan továbbképzési lehetőséget, illetve szakmai fórumot, amely ebben a térségben egyfajta hiánypótlás is.

Dobson Tibor tűzoltó ezredes (Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság) a kríziskommunikációról beszélt, elsősorban a vörösiszap-katasztrófában szerzett tapasztalatokról számolt be, ezen belül a veszélyhelyzet kommunikációjáról.
Hangsúlyozta a gyors és pontos, hiteles tájékoztatás szükségességét. Úgy fogalmazott: a krízishelyzet-kommunikáció veszélye, hogy nem lehet "elbagatellizálni", de túldramatizálni sem szabad, ugyanis mindkettő súlyos következményekkel jár. Az előbbi azért nehéz, mert csökkenhet az együttműködés készsége a helyszínen, ha nem veszik komolyan a helyzetet, ha pedig az utóbbi valósul meg, pánik alakulhat ki.

A konferencia előadója volt Győrfi Pál, az Országos Mentőszolgálat szóvivője, Timár Zoltán, az Országos Rendőr-főkapitányság kommunikációs főosztályának vezetője és Tafferner Éva, a Budapesti Rendőr-főkapitányság szóvivője, valamint Rózsa Edit a Több, mint legenda... Közhasznú Alapítvány kommunikációs szakembere is.

(mti)