Az MSZP tudna cinikus is lenni
2010. november 08. hétfő 17:19

Szekeres Imre, az MSZP gazdaságpolitikai kabinetvezetője felidézte: a Fidesz és a KDNP a testület ülésén kezdeményezte, hogy a 98 százalékos különadó visszamenőleg öt évre érvényes legyen. Értetlenségét fejezte ki amiatt, hogy az alkotmányügyi bizottság megszavazta az indítványt. Hozzátette: amikor erre rákérdeztek, azt a választ kapták, hogy "majd megoldják később ezt a problémát".
A szocialista politikus ezt elfogadhatatlannak tartja.
Tóbiás József a sajtótájékoztatón felhívta a figyelmet arra: ha az Alkotmánybíróság alkotmányellenesnek tart valamit, azt nem lehet egy jogszabállyal alkotmányossá tenni.
Véleménye szerint egyszerűbb lenne, ha a kormány azt mondaná, hogy szüksége van a Bajnai-kormány leköszönt minisztereinek, államtitkárainak a pénzére, mert megígérte ezt. Hangsúlyozta: az országnak viszont szüksége lenne a Pénzügyi Szervezek Állami Felügyeletének, illetve a Magyar Fejlesztési Bank 2002-ben leköszönt elnökének 90-90 millió forintjára. Ráadásul mindketten újra ugyanebben a pozícióban dolgoznak - tette hozzá.
Szavai szerint az MSZP is tud alkotmányellenes és cinikus megoldást javasolni: a jó erkölcsbe ütköző végkielégítéseket ne öt évre visszamenőleg, hanem 2002. május 17-ig nézzék meg és akkor kiderül, hogy nagyjából hatvanmilliós végkielégítéseket vettek fel az akkori kormánytagok.
Ezzel összefüggésben Szekeres Imre kérdésre válaszolva elmondta: tavaly bruttó 6,6 millió forint végigelégítést kapott, amit jótékony célra fordít, ha nem kell visszafizetni.
Szekeres Imre kiemelte: az MSZP nem támogatja a jövő évi adótörvények módosítását, amelyek módosító indítványairól hétfőn szavaz az Országgyűlés.
Tájékoztatása szerint az MSZP módosító indítványainak célja - amelyekről külön szavazást kér -, hogy az adótörvények a kis- és közepes jövedelműeknek segítsenek, és a munkahelyteremtő vállalkozások kapjanak kedvezményeket.
Ugyancsak elfogadhatatlannak tartja, hogy a kormány a költségvetési törvényben terjesztette be, hogy a vállalatok, a bankok a nagyon magas jövedelműek után ne fizessenek 27 százalék járulékot, ami 170 milliárd forintos kiesést jelent a költségvetésnek.
Álláspontja szerint a kormány által kezdeményezett járulékemelésre nem a nők nyugdíjba vonulásának könnyítése miatt van szükség, hanem emiatt.
A szocialista politikus leszögezte: általános vitára sem tartják alkalmasnak a költségvetési tervezetet és ezt a bizottságokban jelezni is fogják.
Kép és szöveg: MTI
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Élőláncot alkotva keresnek egy...
- Nagyot fog csalódni, aki napsugaras,...
- Úgy tűnik, a Hunyadi utcában...
- Álomházasságot dúlt fel Ördög Nóri
- Mutatjuk, mire hajtanak a NAV...
- Lottó, lottó, a heti remény: itt van...
- Angliáig jutott a Mohácsi-szigetről...
- Beszorult egy ember a roncsok közé...
- Zivatarokra, villámlásra figyelmeztet...
- Baranyában is programokkal várják a...