Négy PVSK-s fiatal is aranyérmes lett a Pécs mellett rendezett Országos Tájfutó-bajnokságon

2012. október 14. vasárnap 15:05

72 klub 820 futójának - köztük 94 pécsi sportolónak - a részvételével rendezték meg Pécs mellett a hétvégén a kétnapos Nappali Egyéni OB-t.

A verseny szombaton 11 órakor kezdődött Kővágószőlős-Petőcpusztán, az esemény vasárnap délután fél kettőkor ért véget.

A PVSK utánpótláskorú versenyzői remekeltek a legnagyobb hagyományokkal rendelkező országos bajnokságon. Négy magyar bajnoki aranyérmet is szereztek, női juniorban Kovács Filoména, a 15-16 éveseknél Szuromi Luca, míg a fiúknál a 13-14 évesek között Szuromi Mátyás, a 17-18 éveseknél Kazal Márton nyert.

Ezüstérmes lett a junior fiúknál Baumholczer Máté és a 13-14 éves lányok között Szuromi Hanga. Bronzérmet nyert a 16 éves lányoknál Viniczai Csenge.

A felnőtt pécsi futók közül a Női Elitben Péley Dorottya az előkelő 3. helyet szerezte meg.

Az országos Normáltávú Egyéni Bajnokság keretében szombaton 16 és 18 óra között a Zsolnay Kulturális Negyedben navigációs játékot tartottak a futók részére. A játékos verseny után Monspart Sarolta tájfutó világbajnokkal szerveztek találkozót és beszélgetést.

EQM - Fotó: Dittrich Éva