Legyőzte a Pécsváradot a már bajnok PMFC

2016. május 28. szombat 20:30

A már bajnok Pécsi MFC 3-0 arányban legyőzte a Pécsváradi Spartacus SE csapatát szombaton, a kupadöntő előtti utolsó idegenbeli meccsen. A vendégek részére fenntartott lelátórész megtelt, rengeteg mecsekaljai drukker volt kíváncsi a mérkőzésre.

Közel 30 fokos hőségben és verőfényes napsütésben vette kezdetét a labdarúgó megyei I. osztály utolsó előtti fordulója.

Márton Gábor együttese hamar a kezébe vette a találkozó irányítását, rákényszerítve ezzel a vendéglátókat a védekezésre.

A mérkőzésen mindkét csapat előtt adódtak lehetőségek a gólszerzésre, azonban hiába az óriási pécsi fölény, Kardos Ernő játékos-edző remekül megszervezte csapatának a védekezését. A számos helyzet ellenére gól nélkül ért véget az első félidő.

Az ötvenkettedik percben a piros-feketék megszerezték a találkozó első gólját, majd az ötvenhatodikban a másodikat is.

A biztos vezetés ellenére becsülettel mentek előre a mecsekaljaiak, azonban a pécsváradi játékosok elfáradtak.
A meccs végén úgy tűnt az eredmény már nem változik, ám az utolsó percben a pécsváradiak büntetőterületén belül, Kónya Dávidról a gólvonalon túlra pattant a labda, ezzel 3-0-ra nyert a PMFC csapata.

A nagy melegre való tekintettel Nyakas Balázs mindkét félidőben ivószünetet rendelt el.

Képünk egy korábbi mérkőzést követően készült.