Győzelemmel kezdett Dárdai csapata, a Hertha a Bundesligában

2016. augusztus 28. vasárnap 19:42

Szép góllal, majd egy drámai találattal nyerte meg első bajnoki meccsét.

Langyos első félidőt követően, 0-0-s eredmény mellett vonultak az öltözőbe a csapatok.

A szünet után pár perccel élénkült meg a meccs, mindkét oldalon voltak veszélyes lehetőségek, majd az 56. percben majdnem vezetést szerzett a Hertha: a freiburgi Höfler véletlenül saját kapuját vette célba, de a kapufa mentett. A 62. percben azonban egy remek akció végén, 15 méterről kilőtte a cseh Darida a kapu bal oldalát volt csapata ellen (1-0).

A labdát többet birtokló és pontosabban is passzoló, a második félidőben sokkal összeszedettebb Hertha a 93. percig őrizte előnyét, akkor azonban Höfler egy szöglet utáni fejessel egyenlíteni tudott (1-1). De nem volt még vége, a Skjelbred sérülése miatt tíz emberrel támadó Herthában Dárdai nyerő cseréje, Schieber a hálóba pofozta a labdát Höfler segítségével (2-1), így drámai sikerrel kezdte a Bundesliga idényét a házigazda.

EQM - Fotó: kicker.de