Fontos győzelmet aratott a PINKK Zalaegerszegen

2017. február 18. szombat 19:39

A PINKK-Pécsi 424 idegenben verte a Zalaegerszeget a női kosárlabda NB I első szombati mérkőzésén.

A ZTE kemény ellenfélnek bizonyult, a mérkőzés első negyedében rögtön megkaparintották a vezetést, ám a pécsiek felzárkóztak a második negyedben, a végére már két ponttal már ők álltak jobban.

A hazaiak viszont nagyon gyorsan reagáltak és meg is tartották egyre növekvő előnyüket az utolsó játékrészre.

A PINKK-nek erőn felül kellett teljesítenie, hogy visszahozza a meccset. A lányok hihetetlen sebességre kapcsoltak, 18-at dobtak az egerszegieknek, miközben csak ötöt kaptak, így a mérkőzés a rózsaszínek javára dőlt el.

Eredmény: ZTE Női Kosárlabda Klub - PINKK-Pécsi 424 53-63 (16-14, 19-23, 13-8, 5-18)