Bajnok a PMFC! Ha nehezen is, de egy góllal legyűrte a Bólyt a Munkás

2016. május 21. szombat 19:30

A hetvenhatodik percben szerzett találattal 1-0 arányban legyőzte a Pécsi MFC a Bólyi SE csapatát. Ez pedig azt jelenti, hogy a Munkás előnye már behozhatatlanná vált.

Bajnokavatásra készült a szombat délutáni verőfényes napsütésben összeverődött szép számú közönség az újmecsekaljai stadionban - leszámítva persze a bólyi drukkereket. A hazaiak szurkolóinak nem kellett csalódniuk, ha nehezen is, de összejött a piros-feketék győzelme.

A találkozón mindkét csapat előtt adódtak lehetőségek a gólszerzésre, ám összességében a PMFC jóval több helyzetet dolgozott ki. A mezőnyfölény azonban csak a 76. percben érett góllá. Ekkor a vendégek kapuja előtti kavarodás során a labda Kónya Dávid elé pattant, aki nagyjából tizenhat méterről a kapu jobb oldalába vágta azt.

A Pécs ezzel a győzelemmel elérhetetlen távolságra került az üldöző Szászvár számára, azaz a Munkás megnyerte a megyei bajnokságot!

Képünk egy korábbi mérkőzést követően készült.