Elbontották Doktor Sándor pécsi szobrát
2011. június 09. csütörtök 11:45
Csütörtök délelőtt elszállították Doktor Sándor Nagy Jenő utcai szobrát.
A köztéri alkotás lebontásáról - Doktor Sándor politikai múltja miatt - a városi önkormányzat képviselő testülete még tavaly decemberben döntött.
Doktor Sándor (1864-1945) a pécsi Bábaképző Intézet egykori igazgatója volt, de orvosi tevékenysége melletti aktív közéleti és politikai tevékenységet is folytatott.
Az elbontásról szóló előterjesztés szerint - melyet Nagy Csaba alpolgármester fogalmazott - Doktor Sándorra nagy hatással voltak az internacionalista és bolsevista tanok, az első világháború után a pécsi Nemzeti Tanács elnöke lett.
Pécs szerb megszállásának idején az ő közreműködésével kiáltották ki a baranyai magyar-szerb köztársaságot - amely a trianoni békedekrétummal ellentétesen - elszakította volna a várost Magyarországtól.
A szobor a Pécs Holding telephelyére került.
Facebook box
Megosztás
Kapcsolódó írások
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Vasárnaptól változik a buszmenetrend...
- Történelmi siker: Euroliga-döntőt...
- Ha tűzoltónak állna Baranyában, itt a...
- Dr. Garainé Dr. Pámer Zsuzsanna, a...
- Ragadós volt a példa: már minden...
- Lecsaptak a baranyai zsaruk: tíz...
- Alpári, erőszakos támadás indult a...
- Szavaztak az igazgatói pályázatról a...
- Megkezdődik a sorkatonák kiképzése...
- A Komlói úti támadás összes...

