Négy aranyérmet szereztek a magyarok szerdán az EYOF-on

2017. július 27. csütörtök 08:30

Tizenhárom érmet, közte négy aranyat nyertek a magyarok a győri 14. nyári Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztivál (EYOF) szerdai versenynapján.

A Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) közösségi oldalának beszámolója szerint a cselgáncsozó Szeredás Botond (60 kg), valamint a kajak-kenusoknál Szellák Szabina K-1 500 méteren, Molnár Csenge pedig C-1 500-on nyert aranyérmet. Az uszodában is született magyar győzelem, az ötödik érmét begyűjtő Nagy Réka 200 vegyesen bizonyult a legjobbnak.

Második helyen végzett az atlétáknál Apáti Bence 1500 méteren, s ezüstérmet érdemelt ki Horváth Bence C-1 500 méteren, és a Horváth Benedek, Molnár Csenge kenu vegyespáros 500 méteren és a Szellák Szabina-Rendessy Eszter kajakpáros 500-on.

Bronzérmes lett a cselgáncsozó Özbas Szofi (52 kg) és Varga Brigitta (48 kg), a kajak egyesek ötszáz méteres távján Opavszky Márk, illetve az úszók közül Szabó-Feltéty Eszter 200 háton és Fábián Fanni 400 gyorson.

Így a magyar csapat az éremtáblázat második helyén áll hét arany-, nyolc ezüst- és hét bronzéremmel.

A lány kézilabdázók 23-20-ra kikaptak a románoktól, ennek ellenére csoportelsőként jutottak az elődöntőbe, míg a fiúk 29-28-ra győzték le a dánokat, így a csoportjuk harmadikjaként zártak, és az 5-8. helyért küzdhetnek a továbbiakban.

A röplabdázóknál a fiúk a lengyelektől, a lányok a szlovénoktól kaptak ki három szettben, mindkét együttes az 5-8. helyért játszik a folytatásban.

Mindkét magyar kosárcsapat győzött a szerdai zárófordulóban: a fiúk az észteket múlták felül 74-63-ra, csoportharmadikként az 5-8. helyért folytatják. A lányok a litvánokat verték 70-59-re, s veretlenül elődöntőbe jutottak.

A szombatig tartó viadalon tíz sportágban, 130 versenyszámban vetélkednek a 14 és 18 év közötti fiatalok. A győri eseményre ötven országból 2500 sportoló és 1100 kísérő érkezett, a magyar színeket 152 versenyző képviseli.

Képünkön Rendessy Eszter (b) és Szellák Szabina mutatja érmét a lány kenu kettesek U 15-U16 500 méteres döntőjének eredményhirdetésén.