Kedden egyeztetnek először a tanárok Balog Zoltánnal
2012. november 10. szombat 13:22

Kedden délután lesz az első egyeztető tárgyalás a kormány és a pedagógusok sztrájkbizottsága között - tette közzé honlapján szombaton a Pedagógusok Szakszervezete.
A kormány az egyeztetésre korábban Balog Zoltánt, az emberi erőforrások miniszterét (illusztrációnkon) jelölte ki.
Csütörtökön a tárgyalások azonnali megkezdését javasolta a pedagógusok sztrájkbizottságának követeléseiről a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete.
Mendrey László elnök közleményében akkor azt írta: a PDSZ és a sztrájkbizottság egésze érdekelt a hatékony, tárgyszerű és eredményes tárgyalások lefolytatásában.
A közoktatásban működő ágazati szakszervezetek október 19-én jelentették be, hogy sztrájkbizottságot alakítottak. Ekkor tudatták, hogy hivatalos levélben tájékoztatják a kormányfőt a sztrájkbizottság megalakulásáról, és azt kérték, jelölje ki a tárgyalópartnert.
Mendrey László akkor azt közölte: követelésük, hogy január elsejével a közalkalmazotti bértáblán 20 százalékos emelést hajtsanak végre, függesszék fel az iskolák ekkortól tervezett állami átvételét, valamint kérték a pedagógus-életpályamodell bevezetését.
(mti)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Ismét tarlótűzhöz riasztották a...
- Tíz éve történt: migránsvonat...
- Levált a Kapu Tibort is szállító...
- Negyvenhárom határsértőt tartóztattak...
- Újra zavartalan az ügyintézés a...
- Mohácson és környékén is pusztítják a...
- Lezuhant egy siklóernyős Nagyharsány...
- Hétfőn felejtős az ügyintézés a...
- Három pécsi drogdílert is...
- Három éve várja a vevőket az új pécsi...