Kizöldül a Pécsi Tudományegyetem

2011. február 13. vasárnap 11:11

A Zöld Campus olyan komplex ökológiai stratégia, melynek célja, hogy felhívja a PTE hallgatóinak, oktatónak figyelmét a társadalmat érintő ökológiai kérdésekre, a környezetterhelésre és környezetszennyezésre. A Zöld Campus kezdeményezést a PTE Fenntartható Fejlődésért Szakkollégium mutatja be sajtókonferencia keretében 2011. február 15-én a PTE BTK Kari Tanácstermében.

A Zöld Campus projekt elméleti alapját és megvalósíthatósági elemzését a PTE Fenntartható Fejlődésért Szakkollégiuma dolgozta ki, szoros együttműködésben a bölcsészettudományi kar vezetésével és a PTE BTK Hallgatói Önkormányzatával.

A program megvalósítására két szakaszban kerül sor. A 2011 tavaszi félévben kezdődő első ütem a projektsorozat felvezető időszaka, melynek során hatékonyabbá válik a papírfelhasználás az egyetem szervezeti egységeiben. Az „újrapapír" projekt keretében ún. újratárolókat helyeznek el a nagyelőadók bejáratainál, amiket folyamatosan töltenek majd jegyzetelésre alkalmas újrapapírral. A kétszeri felhasználás jelentős mértékben csökkentheti az egyetemen keletkező hatalmas, felesleges papírmennyiséget. A program céljai között szerepel a hallgatók szelektív hulladékgyűjtési szokásainak elősegítése, fedett kerékpártárolók kialakítása és a bringázás népszerűsítése, ismeretterjesztő előadások megszervezése és kiadványok megjelentetése is. A felvezető félév programjában szerepel továbbá egy filmklub létrehozása is, valamint a virágzó egyetem projekt, melynek keretében zöld növényekkel ajándékozzák meg a programhoz csatlakozó tanszékeket, szervezeti egységeket, otthonosabbá téve az épített környezetet. A projektben részt vevő egységek használhatják a „zöld tanszék" emblémát, mint egyfajta zöld védjegyet. A felvezető félév a PTE-BTK Hallgatói Önkormányzat illetve civil szervezetek támogatásával, valamint a hallgatók munkájával indul el.

A 2011 őszétől induló második szakasz jelentősebb - nagyberuházásokkal és infrastrukturális fejlesztésekkel is járó - projektjeinek megvalósításához az egyetem és partnerei Európai Uniós, illetve egyéb pályázati forrásokra pályáznak. A második ütem tervei között szerepel például a megújuló energiaforrások beépítése, az energiafelhasználás csökkentése és a kerékpáros közlekedés elősegítése.

A Zöld Campus kezdeményezést a PTE Fenntartható Fejlődésért Szakkollégium mutatja be egy sajtókonferencia keretében 2011. február 15-én a PTE BTK Kari Tanácstermében.

Részletek a http://www.fenntarthato.pte.hu weboldalon találhatók.

Forrás: pte.hu