Pécsi kajakos-aranyak a Diákolimpián

2009. június 30. kedd 19:19

Remekül szerepeltek az orfűi/pécsi kajakosok a Diákolimpia országos döntőjében: a klub 13 versenyzője közül Fodróczi Vilmos volt a legeredményesebb, aki egyéniben kétszer is, valamint Szabó Balázzsal párosban (képünkön) is a dobogó tetejére állhatott az eredményhirdetésen.

A felnőtt Kajak-kenu Európa-bajnoksággal egyidőben zajlott a hétvégén a sportág Diákolimpiájának országos döntője a Velencei-tavon, Sukorón, ahol a 10-23 éves korosztályban mintegy négyezren mérték össze tudásukat.

A hazai utánpótlás legnagyobb létszámú és legrangosabb seregszemléjén az orfűi Pécsi-tavon készülő Pécsi Kajak-Kenu Club 13 tehetséges sportolóval vett részt. A legeredményesebb versenyző Fodróczi Vilmos lett, aki mindkét egyes számát megnyerte, majd Szabó Balázzsal párosban is a dobogó legtetejére állhatott.

A Szabadidős-bajnokságban győzött továbbá az Adamkó Rudolf, Fenyvesi Áron kettős, de a PKKC többi utánpótlás-versenyzője is szépen helytállt a Diákolimpián.

A csapat Csaba András edző irányításával e verseny után máris megkezdi a felkészülést a július 17-19-i, szolnoki vidékbajnokságra.

A jelenlegi létszámot ugyanakkor tovább is bővítenék, így a hamarosan megszépülő orfűi vízitelepen napona 10-18 óra között várják az úszni tudó fiúk-lányok jelentkezését a további sikerekre éhes kajak-kenu csapatba.