Most Szekeresék szívatják De Blasiot

2008. szeptember 10. szerda 19:35

Most Szekeresék szívatják De Blasiot
De Blasio Antonio EP-képviselő Szekeres Imre honvédelmi miniszternek írt nyílt levele, illetve a HM arra adott válasza:

"Tisztelt Miniszter Úr!


Engedje meg, hogy a Honvédelmi Minisztérium által 2008. szeptember 3-án kiadott közleményére ezúton reagáljak.

Mindenekelőtt szeretném leszögezni, hogy az Európai Bizottsághoz 2008. augusztus 26-án beadott írásbeli kérdéseimmel nem állt szándékomban semmiféle vitát provokálni a Honvédelmi Minisztériummal, tekintve, hogy a beadvány címzettje nem is a Minisztérium volt. Mindezek miatt meglepett, amikor Önök sok helyütt a valóságot elferdítő, az olvasókat félrevezető, személyeskedő reakcióját olvastam.

Úgy vélem nem az én memóriámmal van a gond, amikor olyan tárgyalásra hivatkoznak, melyre nem került sor. Állításukkal ellentétben én az elmúlt egy évben nem kaptam meghívást semmilyen, a Honvédelmi Minisztérium által a magyar európai parlamenti képviselők részére szervezett tájékoztatóra. Mivel nem vettem részt ilyen egyeztetésen, el sem tudtam fogadni a Tubesre tervezett radarállomás megépítésére irányuló terveket, s nem adhattam egyetértésemet ahhoz, hogy a beruházás nem ütközik semmiféle uniós határozatba, vagy irányelvbe.

, amennyiben elfelejti, hogy miniszteri esküjében nem a NATO-ra, hanem a magyar nép szolgálatára esküdött fel, így annak érdekeit kell(ene) védenie. Nem a NATO-val szemben, hanem ebben az ügyben. Figyelembe kellene vennie annak a 40.000. pécsi polgárnak a véleményét, akik egyértelműen elutasították a radarállomás Tubesen való megépítését.


Tisztelt Miniszter Úr!

A leghatározottabban felszólítom, hogy egyszer és mindenkorra hagyjanak fel a lakosság félrevezetésével és hamis tájékoztatásával, hiszen NATO-információkra támaszkodva tudom, hogy nem a Tubes az egyetlen hely Magyarországon, mely alkalmas a radarállomás megépítésére. Ezt az állítást az is alátámasztja, hogy a NATO illetékesei szerint a Zengő is ideális helyszín lett volna. Tehát a Minisztérium közleményének utolsó állítása, mely szerint, idézem, "hazánk esetében ez egyetlen helyszínen, a Tubesen biztosítható", egyszerűen nem igaz.

A közeli horvát NATO-csatlakozás esetén ugyanakkor az is elképzelhető, hogy a tervezett lokátor-állomás okafogyottá válik. Ha mégsem így lenne, szíveskedjenek elővenni az eredeti tervekben a NATO által is ismert további alternatív helyszíneket.

Végezetül tisztelettel arra kérem a Miniszter Urat, hogy idézze fel emlékezetében a Magyar Országgyűlésben tett esküjét, s ennek megfelelően, munkája homlokterében mindig a magyar nép érdeke és szolgálata legyen.


Üdvözlettel:

De Blasio Antonio
európai parlamenti képviselő
"


FRISSÍTVE:
(csütörtök 19:00)


HONVÉDELMI MINISZTÉRIUM
KOMMUNIKÁCIÓS ÉS TOBORZÓ FŐOSZTÁLY


De Blasio Antonio EP-képviselő 2008. szeptember 10-én megjelent, Dr. Szekeres Imre honvédelmi miniszternek írt nyílt levelével kapcsolatban a Honvédelmi Minisztérium az alábbi tájékoztatást adja:

A Honvédelmi Minisztérium 2008. szeptember 3-án semmilyen közleményt nem adott ki.
A minisztérium kommunikációs szervezete az Új Dunántúli Napló újságírójának kérésére reagált a képviselő úr Európai Bizottsághoz benyújtott - a Tubesen megépítendő radarállomással kapcsolatos aggályait taglaló - írásbeli kérdéséről szóló közleményére.

Ebből a reagálásból idéz részleteket a napilap 2008. szeptember 4-i száma.

A De Blasio Antonio EP-képviselő nyílt levelében megfogalmazottakkal ellentétben a napilapnak megküldött válaszban nem szerepel a valóságot elferdítő, félrevezető vagy személyeskedő állítás. Ugyanez sajnos nem mondható el a képviselő mai, Dr. Szekeres Imre honvédelmi miniszternek címzett nyílt levele tartalmáról és hangvételéről.

A Honvédelmi Minisztérium Új Dunántúli Naplónak megküldött válaszában észérveket és tényeket sorakoztatott fel, úgy, ahogy azt a tárca eddigi tájékoztató munkája során mindig is tette.

Emlékeztetjük a képviselő urat, hogy tavaly személyesen jelentkezett be és kért tájékoztatást egyebek közt a tervezett radarberuházásról Magyarország brüsszeli NATO-képviseletén. 2007. március 27-én Martinusz Zoltán, Magyarország Brüsszelbe akkreditált NATO-nagykövete személyesen fogadta őt, illetve egy másik magyar EP-képviselőt, ahol a HM beruházásért felelős szakemberei dokumentumokkal alátámasztott, részletes tájékoztatást adtak nekik a tervezett beruházás részleteiről.

De Blasio Antonio megfogalmazásával élve, „a magyar nép érdeke és szolgálata" indokolja azt, hogy a honvédelmi miniszter és a szaktárca mindent elkövet azért, hogy egy korszerű radarrendszer működtetésével garantálja a Magyar Köztársaság légterében zajló polgári és katonai légi forgalom biztonságát.

Ugyancsak a „magyar nép érdeke és szolgálata" indokolja azt, hogy az érvénytelen helyi népszavazáson véleményt nyilvánító 40.000 pécsi polgár ellenérzése mellett a honvédelmi miniszter figyelembe veszi Pécs többi, a beruházást nem ellenző mintegy 120.000 fős lakossága, továbbá a Magyar Köztársaság mintegy 10.000.000 polgára érdekeit is, akik gyakran utaznak repülőgépen, és elvárják, hogy ezt biztonságosan tehessék.

Elvárják továbbá azt is, hogy a Magyar Honvédség garantálja a Magyar Köztársaság légterének szuverenitását, mert ezt egyetlen szomszédos állam sem fogja megtenni helyettünk, sőt, a NATO sem, ugyanis ez nem szövetségi, hanem nemzeti feladat.

Joggal követelik azt is, hogy mindez ne a meglévő, elavulófélben lévő szovjet eredetű radarrendszer - 2012-ig mintegy 20 milliárd forint - többletköltséggel járó javításával, hanem az adófizetők pénzével takarékosan bánva, a rendelkezésre álló NATO-források felhasználásával történjen meg."