Száguldozó bringások a Mecsekben: kész életveszély
2011. május 06. péntek 21:14

A tájvédelmi körzet természeti értékeinek megóvása, a parkerdei berendezések megőrzése és a kirándulók védelme együttes összehangolt munkát kíván meg azoktól, akik akár hivatalosan, akár önszorgalomból civilként tevékenykednek a természetvédelem területén. A BIOKOM Pécsi Városüzemeltetési és Környezetgazdálkodási Kft. parkerdei dolgozói az illetékes rendőrőrsökkel aktív kapcsolatot tartva mindent elkövetnek annak érdekében, hogy tetten érjék a rongálókat. A vandálok mellett napjainkban komoly veszélyforrást jelentenek a védett parkerdei részeken engedély nélkül, balesetveszélyesen száguldozó biciklisek.
Szinte minden nap életveszélyes helyzetek alakulnak ki a békésen kiránduló turisták, valamint a fák közül vadul kirobbanó biciklisek között. Ezek az extrém sportot űző személyek nem csak a növényvilágban okoznak kárt, hanem a talaj erodálásával visszafordíthatatlan természeti károkat idéznek elő nap mint nap. A parkerdő a lakosság többségének kell, hogy rekreációs lehetőséget nyújtson, így elfogadhatatlan, hogy kismamák, babakocsit toló szülők, kisgyermekek és idősek a tiltott száguldozás miatt életveszélyes helyzetekbe kerüljenek.
A BIOKOM Kft., a Duna-Dráva Nemzeti Park, valamint a Dél-dunántúli Környezetvédelmi, Természetvédelmi és Vízügyi Felügyelőség szakemberei összefogva, razziaszerűen, átfogó ellenőrzésekbe kezdenek a tiltott tevékenységek megfékezése céljából. A területen lévő fokozott jelenlétet a Magyar Cserkészszövetség segítségével a BIOKOM megsokszorozza, így helyi cserkészek erősítik majd az ellenőrzéseket, amelyek ennek köszönhetően az éjszakai órákra is ki fognak terjedni a vandalizmus megfékezése céljából.
BIOKOM Pécsi Városüzemeltetési és Környezetgazdálkodási Kft.
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Ötödével csökkentek a panelárak
- Ez már igazi nyár, 33 fok is lehet...
- Tapolcán találkoztak a polgári körök
- Természetközeli élménypark vár...
- Gulyás Gergely: döntést hozott a...
- Elsöprő a plusz kéthavi nyugdíj és a...
- Elfüstölt egy mozdony, késnek a...
- Dr. Kiss Endrét Lovagkereszttel...
- Hegedűs, dobos a Virtuózok Klubjában
- Ismét szárnyra kaptak a Pécsi Sasok

